Angelus 2016 dla Roberta Grudnia
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    poniedziałek, 06 marca 2017 11:08    PDF Drukuj Email

Robert  Grudzień, znany kompozytor, muzyk i inicjator wielu wydarzeń artystycznych, w tym koncertów i festiwali, wyróżniony został prestiżową nagrodą. Statuetkę Angelus 2016 otrzymał w dziedzinie animacji życia kulturalnego. Nagrody przyznano po raz dwunasty. Statuetka z brązu, przedstawiająca uskrzydloną postać, którą otrzymują nagrodzeni jest autorstwa dr Antoniego Widelskiego. Statuetki i tytuły trafiły w ręce siedmiu osób, które „w duchu wartości humanistycznych, chrześcijańskich, kreują świat oparty na miłości”.


Uroczystość odbyła się na Zamku Lubelskim. Gali wręczenia nagród towarzyszył koncert zespołu "Kairos" i aukcja charytatywna obrazów.
Znany artysta i kompozytor Robert Grudzień został wyróżniony w kategorii animacji życia kulturalnego za promowanie muzyki, działalność artystyczną oraz organizację koncertów i festiwali, z których znany jest w całej Polsce. Chętnie wspiera też młode talenty artystyczne, oraz gromadzi grono artystów, dziennikarzy, naukowców, którzy wspólnie chcą tworzyć wydarzenia artystyczne silnie zakorzenione w wartościach
chrześcijańskich.
- Sztuka nie może być tworzona dla samej siebie. Tylko piękno to też za mało. Sztuka jest wtedy spełnieniem, gdy odkrywa to co boskie w człowieku a innym daje nadzieję i otuchę. Jest drogowskazem w trudnych czasach – przyznaje Robert Grudzień.

alt

Po uroczystości Robert Grudzień odebrał też wiele gratulacji i życzeń dalszej pracy twórczej. Wśród składających słowa uznania był m. in. Krzysztof Żuk, Prezydent Lublina.
Nagrody przyznawane są od 2005 roku, w siedmiu kategoriach. Otrzymują je osoby, które swoją działalnością ukazują wartości humanistyczne i chrześcijańskie, ale także żyją dla innych, przywracają godność i nadzieję każdemu człowiekowi.  Angelusy trafiają do społeczników, artystów animatorów kultury, przedsiębiorców czy osób duchownych.
Dotychczas wśród nagrodzonych znaleźli się m. in. Wojciech Kilar, światowej sławy kompozytor, papieski minister ds. kultury Paul Poupard, Leszek Mądzik, reżyser teatralny oraz twórca "Sceny Plastycznej KUL", a także Andrzej Molik publicysta i krytyk sztuki.

alt

Na podstawie tekstu Kamili Wrzesińskiej
fot. Jerzy Jacek Bojarski


Poprawiony ( czwartek, 09 marca 2017 11:16 )