W pracowni Mistrza Jana
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    czwartek, 15 grudnia 2016 17:56    PDF Drukuj Email

altTaki tytuł nosi musical Marii Nowakowskiej – Majcher, na który zapraszają studenci Instytutu Muzyki Akademii im. Jana Długosza oraz Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. Prawykonanie musicalu odbędzie się we wtorek 20 grudnia.  

Osadzony w piętnastowiecznych realiach Królestwa Polskiego musical splata w sobie wiele różnorodnych wątków: - miłosny (Bolko i Jadwiżka), - kryminalny (zabójstwo Andrzeja Tęczyńskiego), - społeczny (relacje mieszczan ze szlachtą), - historyczny (wojna trzynastoletnia) oraz biograficzny (dzień z życia Jana Długosza).
A to wszystko okraszone dynamiczną muzyką i bogatą choreografią w wykonaniu studentów Instytutu Muzyki Akademii im. Jana Długosza.
Tego nie można przegapić!

Scenariusz musicalu przygotowała Maria Nowakowska – Majcher, muzykę napisał Korneliusz Wiatr, a reżyserem i choreografem zarazem jest Izabela Miśkiewicz. Przygotowania aktorskiego podjęła się Katarzyna Suska-Zagórska. O scenografię i multimedia zadbali studenci Instytutu Sztuk Pięknych AJD z dyplomowej pracowni malarstwa i multimediów prof. Włodzimierza Karankiewicza.

alt

Spektakl w wykonaniu studentów Instytutu Muzyki Akademii im. Jana Długosza Odbędzie się we wtorek, 20 grudnia o godz. 11.00 i 18.00. Bilety w cenie 10 zł!

Zdjęcia dzięki uprzejmości Teatru im. A. Mickiewicza

Poprawiony ( wtorek, 27 grudnia 2016 18:06 )