Motocykliści zjadą na Jasną Górę
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    poniedziałek, 22 lutego 2016 09:26    PDF Drukuj Email

altTo będzie radosne i bezpieczne spotkanie motocyklowej braci z całego kraju i zarazem element kultywowania tradycji historycznych, która w latach trzydziestych poprzedniego stulecia stała się zaczątkiem Motocyklowych Zjazdów Gwiaździstych do Częstochowy. Mowa o zaplanowanym na 10 kwietnia br. spotkaniu na Jasnej Górze.

Corocznie w kwietniu, członkowie Stowarzyszenia „Motocyklowy Zjazd Gwiaździsty do Częstochowy” inicjują spotkanie wszystkich motocyklistów, pasjonatów historii ruchu motocyklowego i dobrej zabawy na jednośladach z całego kraju. Jest to inauguracja sezonu motocyklowego i zarazem pielęgnacja tradycji historycznej, która w latach trzydziestych XX wieku zapoczątkowała organizację Motocyklowych Zjazdów Gwiaździstych do Częstochowy.
Tak będzie i w tym roku, bowiem organizatorzy spotkania zapraszają na 10 kwietnia do Częstochowy wszystkich miłośników jednośladów. Zainauguruje je uroczysta msza święta w Klasztorze Ojców Paulinów na Jasnej Górze, po czym uczestnicy zjazdu przejadą przez miasto w motocyklowej, barwnej paradzie. Tegoroczne spotkanie jest szczególnie ważne z uwagi na jubileusz 70. lecia powstania częstochowskiego żużla. Zdaniem członków Stowarzyszenia czas wiele zmienia i zaciera ślady, lecz nie może zostać zapomniana tak dobrze i mądrze rozwinięta działalność CTCiM-u, którą od 1950 r. w zakresie sportowym realizuje CKM „Włókniarz”. Stąd wzięło się to przesłanie.

alt

- Jesteśmy motocyklistami,  spadkobiercami tamtych dokonań i w imię szacunku dla tradycji i ważnej społecznej historii, nie możemy pozwolić, aby została ona zniweczona i rozproszona, ze względów zupełnie nie motocyklowych. Od kilku lat, gdy ponownie zaczęliśmy jeździć na motocyklach i budować naszą tożsamość indywidualną i klubową, tworzyć pozytywny klimat wokół motocyklowego środowiska, poparliśmy ideę reaktywowania Motocyklowego Zjazdu Gwiaździstego do Częstochowy. Odszukaliśmy pamiątki, opisaliśmy historię i stale poszerzamy grono pasjonatów. Jesteśmy dobrze odbierani w wielu kręgach społecznych i czujemy wsparcie dla naszych działań. Dla zjednoczenia działań zadecydowaliśmy o powołaniu Stowarzyszenia. Dlatego też każdego roku w Częstochowie czekamy na wszystkich motocyklistów i to bez jakichkolwiek podziałów. Przekonani jesteśmy, że nasze przyjazne i otwarte miasto oraz klasztor na Jasnej Górze będą najlepszym miejscem do zainaugurowania tegorocznego sezonu motocyklowego. Mamy nadzieję, że będzie to radosne i bezpieczne spotkanie braci motocyklowejapelują członkowie Stowarzyszenia.
Tak więc – do zobaczenia w Częstochowie! Informacje i kontakt znajdują się na stronie Stowarzyszenia.

Poprawiony ( wtorek, 23 lutego 2016 09:33 )