Sobota w Europejskim Centrum Bajki
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    środa, 07 czerwca 2017 12:09    PDF Drukuj Email

altOd piątku do niedzieli w Pacanowie odbywała się jubileuszowa edycja Festiwalu Kultury Dziecięcej. Obfitował on w wiele atrakcji, w tym np. warsztaty edukacyjne skierowane do szerokiego grona odbiorców, różnego rodzaju konkursy czy wreszcie koncerty znanych i lubianych wykonawców. Nie zabrakło oczywiście słynnego bajkowego korowodu.


Odbywający się od lat w Pacanowie Festiwal Kultury Dziecięcej należy do największych tego typu wydarzeń w kraju. W tym roku partnerem wydarzenia była Dania, stąd uczestnictwo wielu artystów z tego pięknego, nadmorskiego kraju.
Ważną częścią Festiwalu, jak co roku, są warsztaty edukacyjne, skierowane do szerokiego grona odbiorców. Uczestniczyły w nim przede wszystkim dzieci, ale nie zabrakło także ich rodziców. A tematyka obejmowała wiele zagadnień sztuki i nie tylko (od warsztatów ceramicznych aż po te bazujące na nowoczesnych technologiach).

alt

W sobotę odbywały się m.in. warsztaty muzyczne i teatralne, a także odbył się konkurs pod znaczącym hasłem „Spotkania Mistrzów Muzyki”.

alt

Pogoda dopisywała tego dnia, stąd w parku okalającym Europejskie Centrum Bajki spotkaliśmy wiele osób korzystających z przygotowanych specjalnie z myślą o turystach atrakcji. Nie zabrakło oczywiście koziej rodziny, która stanowi niewątpliwą wizytówkę tego miejsca, niezwykle przyjaznego dla wszystkich, bez względu na wiek.

alt

alt

Nie obeszło się także bez obchodów kolejnej rocznicy urodzin sympatycznego i słynnego Koziołka Matołka. W przyszłym roku „stuknie” mu okrągłe 85 latek!

alt

Poprawiony ( niedziela, 11 czerwca 2017 12:44 )