Sopot Molo Jazz Festival w sierpniu?
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    wtorek, 07 kwietnia 2020 08:14    PDF Drukuj Email

W obliczu szalejącej na całym świecie, także w Europie i Polsce, epidemii COVID-19 organizatorzy wielu wydarzeń kulturalnych są w dużej niepewności, czy uda się zaplanowane festiwale, koncerty zorganizować. Mam nadzieję, że tak. Dlatego pozwalam sobie zaanonsować jubileuszową edycję prestiżowego festiwalu, odbywającego się w Sopocie.Taka informacja pojawiła się na oficjalnym profilu sopockiego festiwalu. Pozwalam sobie ją umieścić, wskazując na jej autorów.

„Mocno wierzymy w to, że jubileuszowego XXV Sopot Molo Jazz Festival odbędzie się planowanym terminie na 7-9 sierpnia 2020 roku i dlatego mimo tak niepewnej sytuacji postanowiliśmy opublikować jego program:

7 sierpnia 2020 (piątek) – Artur Jurek Hammond Quartet ft. Tomasz Grzegorski & Darek Herbasz; Qu-Ya-Vy ft. Maciej Sikała i Jose Torres; Krzak’i ft. Wojciech Karolak, Krzesimir Dębski, Krzysztof Ścierański, Apostolis Anthimos, Jorgos Skolias, Leszek Winder, Leszek Dranicki i Andrzej Ryszka; Krzysztof Popek Special Project ft. Wojciech Niedziala, Kazimierz Jonkisz i Tomas Sanchez.


8 sierpnia 2020 (sobota) – Leliwa Jazz Band; Indialucia ft. Giridhar Udupa, Leo Vertunni, Isaac Pena Glez & Michał Czachowski ; Special Jazz Septet ft. Marcin Gawdzis, Bartosz Krzywda, Grzegorz Sycz; Kuba Więcek Trio ft. Michał Barański i Łukasz Żyta.


9 sierpnia 2020 (niedziela) – Laureat XXIII Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Jazzowych lub Immortal Onion; Take It Easy ft. Joanna Knitter, Przemek Dyakowski, Wojciech Staroniewicz i Dominik Bukowski; To Muniak With Love ft. Marcin Ślusarczyk, Tomasz Grzegorski, Maciej Adamczak i Arek Skolik; Marek Napiórkowski – Hipokamp ft. Jan Smoczyński i Paweł Dobrowolski.


Jednocześnie informujemy i przypominamy, że nasz festiwal finansowany jest z budżetu Kąpieliska Morskiego Sopot, który oparty jest na wpływach z eksploatacji sopockiego mola, nie możemy więc wykluczyć, że w przypadku przedłużających się obostrzeń wynikających pandemii lub też drastycznego spadku wpływów zmuszeni będziemy zmienić program lub odwołać imprezę ze względów na finansowych. W takiej sytuacji wymienieni wyżej artyści zostaną zaproszeni na kolejny festiwal w pierwszej kolejności.”

Marcin Jacobson – Marcin Kulwas

Poprawiony ( niedziela, 26 kwietnia 2020 08:42 )