PRZEDWIOŚNIE, czyli konkurs dla świętokrzyskich artystów
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    niedziela, 07 kwietnia 2019 13:02    PDF Drukuj Email

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza związanych z regionem artystów do zaprezentowania swoich dokonań i udziału w 42. Interdyscyplinarnym Konkursie Plastycznym Województwa Świętokrzyskiego PRZEDWIOŚNIE 2019. Prace należy dostarczać do 10 maja. Wernisaż wystawy – 21 czerwca.Święto kieleckiej plastyki – pokonkursowa wystawa PRZEDWIOŚNIE – jest organizowane przez Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach już po raz czterdziesty drugi. I – jak co roku – również i ta edycja zostanie oprawiona w kontekst świętującego miasta i jego mieszkańców w czasie kolejnego Święta Kielc. Zwiedzanie wystawy pokonkursowej będzie można rozpocząć już po uroczystym wernisażu 21 czerwca – podczas „białej nocy”, która dodatkowo wydłuży i uatrakcyjni wizytę w galerii. Jak co roku wystawie będzie towarzyszył obszerny katalog, zawierający prace każdego artysty zakwalifikowanego do wystawy pokonkursowej – podkreśla dyrektor BWA Stanisława Zacharko-Łagowska.
Dodaje, że PRZEDWIOŚNIE od początku było – i nadal jest – cenną platformą szerokich konfrontacji i spotkań plastycznych wszystkich świętokrzyskich artystów. Teraz także z twórczą obecnością tych, którzy  żyjąc w czasach wzmożonych migracji, rozpierzchli się po świecie. Jak co roku BWA zapraszamy ich do wspólnego uczestniczenia w święcie miasta i święcie świętokrzyskiej plastyki hasłem: Artyści świętokrzyscy z wszystkich krajów – łączcie się!
PRZEDWIOŚNIE dotyczy twórczości o charakterze profesjonalnym. Konkurs jest skierowany do plastyków związanych z województwem świętokrzyskim w obecnych jego granicach poprzez pochodzenie, wykształcenie (średnie i wyższe, z wyjątkiem studiów doktoranckich) lub przynależność do związków twórczych. PRZEDWIOŚNIU towarzyszy konkurs na plakat do wystawy pokonkursowej.


Zwycięzców wybierze jury, składające się z uznanych artystów plastyków różnych dziedzin oraz krytyków sztuki. Obrady zaplanowano na 11 maja. Autorzy wyróżnionych prac uhonorowani zostaną nagrodami ufundowanymi przez sponsorów.

Poprawiony ( piątek, 03 maja 2019 08:28 )