„Deep Purple” z Polską pożegna się w Krakowie?
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    poniedziałek, 11 czerwca 2018 13:27    PDF Drukuj Email

Być może będzie to ostatni koncert tej legendarnej grupy rockowej w naszym kraju. „Deep Purple” wystąpi 1 lipca o godzinie 20.00 w „Tauron Arenie” w Krakowie. Koncert będzie częścią światowej trasy "The Long Goodbye Tour", którą muzycy żegnają się z miłośnikami ich twórczości. Zagrają utwory zamieszczone na ich ostatniej, wydanej w ubiegłym roku płyty „In Finite”. To dwudziesty studyjny krążek w dorobku „Deep Purple”.1 lipca w „Tauron Arenie” w Krakowie wszystkich miłośników klasycznego rocka czeka nie lada uczta. Wieczorem o godzinie 20.00 na scenie wystąpi „Deep Purple”, zespół, którego raczej nie trzeba przedstawiać. To fenomen sceny muzycznej, który przez wielu krytyków uznawany jest za jeden z najważniejszych przedstawicieli klasycznego nurtu rocka. Choć nie tylko, bo muzycy „Deep Purple” (którzy przewinęli się przez skład tego zespołu0, współtworzyli inne, poboczne gatunki muzyki, jak heavy metal czy hard rock. Grupa nieprzerwanie na scenach koncertowych całego świata gości już blisko 50 lat i na swym koncie ma grubo ponad 100 mln sprzedanych krążków (20 studyjnych i niezliczoną ilość koncertowych, dokumentujących ich liczne wojaże, wliczając w tę liczbę ogromna ilość „bootlegów”). Utwór "Smoke On The Water”, chyba jeden z bardziej znanych kompozycji, znalazła się w czołówce 500 najlepszych kompozycji w historii muzyki rockowej.

alt

W Polsce „Deep Purple” gościł wiele razy (ostatnio blisko rok temu), za każdym razem dając swoim fanom niezapomniane widowisko. Muszę dodać, że zbliżający się wielkimi krokami krakowski koncert, będzie być może ostatnią okazją obejrzenia ulubionych muzyków na żywo! Przypomnę tylko, że koncert odbędzie się w ramach rozpoczętej w roku ubiegłym trasy „The Long Goodbye Tour", którą muzycy żegnają się z miłośnikami ich twórczości.
Na scenie w „Tauron Arena” w Krakowie zobaczymy: wokalistę Iana Gillana, grającego na gitarach Steve Morse’a, basistę Rogera Glovera, Iana Paice na bębnach oraz klawiszowca Dana Airey’a. Organizatorem lipcowego koncertu jest Metal Mind Productions.

Na koniec dodam, że przed koncertem wystąpi Zespół 1One, który na muzycznej scenie zadebiutował w 2012 roku. Wtedy to ukazał się debiutancki krążek grupy, "Njoyin". A już 3 lata później premierę miała kolejna płyta w dyskografii formacji, "Świat świętych krów", album ten w wersji anglojęzycznej dostępny był również w USA. Na krążku tym gościnnie pojawił się m.in. Paul Gilbert (Mr. Big), a całość nagrana została w Los Angeles. Zespół obecnie pracuje nad nowym albumem, którego premiera przewidziana jest na wrzesień tego roku, producentem tej płyty jest Ryszard Sygitowicz. Grupa ma już na swoim koncie występy m.in. na Impact Festival, Metal Hammer Festival czy też koncerty u boku Black Label Society. Obecny skład zespołu: Adam Wolski – wokal, Aga Malicka – klawisze, perkusja,  Artur Olkowicz – bas, Piotrek Lekki – gitara, Adrian Łukaszewski- perkusja.

alt

Poprawiony ( środa, 27 czerwca 2018 16:47 )