„Muzyczne Mostki”
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    środa, 14 lutego 2018 19:32    PDF Drukuj Email

altPrzez kilka dni w Wiejskim Domu Kultury w Mostkach koło Skarżyska – Kamiennej odbywały się warsztaty muzyczno - wokalne w ramach kolejnej edycji cyklu „Muzyczne Mostki”. Uczestnicy warsztatów mieli wspaniała okazję doskonalić swoje umiejętności pod okiem znanych i cenionych artystów.

Kilkanaście osób w różnym wieku wzięło udział w organizowanych po raz kolejny w Wiejskim Domu Kultury warsztatach muzyczno – wokalnych pod hasłem „Muzyczne Mostki”. Zajęcia prowadzone były w kilku klasach: wokalu, instrumentów klawiszowych, gitary basowej, perkusji i produkcji muzycznej.
Wśród wykładowców znaleźli się artyści młodego pokolenia, absolwenci kilku wyższych uczelni artystycznych, w tym Akademii Muzycznej w Katowicach.

alt

Zajęcia z adeptkami sztuki wokalnej prowadziły Patrycja Zarychta (znana ze współpracy m.in. z Michałem Urbaniakiem czy Wojtkiem Pilichowskim) i Sandra Jakubowiak (pedagog z Akademii Muzycznej w Łodzi).  Piotr Bolanowski (znany muzyk takich formacji jak „Flue” i „Recycling Band”) opiekował się wszystkimi, którzy chcieli doskonalić swoje umiejętności gry na instrumentach klawiszowych. Wreszcie Piotr Żaczek, znany muzyk sesyjny i gitarzysta basowy grupy „Poluzjanci”, prowadził zajęcia z muzykami specjalizującymi się w grze na tym instrumencie szarpanym.

alt

Od rana do wieczora w ramach warsztatów prowadzone były zajęcia obejmujące nie tylko doskonalenie umiejętności lub indywidualne konsultacje z prowadzącymi, ale też ćwiczenia relaksacyjno – oddechowe, wykłady, spotkania z zaproszonymi gośćmi czy wreszcie codzienne jam session. Zwieńczeniem warsztatów był wspólny koncert.

alt


Poprawiony ( niedziela, 18 lutego 2018 19:47 )