Amerykańscy rockmani zagrają w Krakowie
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    czwartek, 18 stycznia 2018 19:07    PDF Drukuj Email

alt„Africa”, „Hold The Line”, "Hold The Line", "Rosanna", "Africa", "Stop Loving You", "I'll Be Over You" czy wreszcie wiele, wiele innych przebojów wyprodukowali od 1977 roku muzycy tej grupy. Mowa o amerykańskim zespole rockowym TOTO, którego koncert organizowany przez Knock Out Productions odbędzie się 28 lutego br. w Tauron Arena Kraków.

Knock Out Productions zaprezentuje koncert z okazji 40-lecia istnienia grupy TOTO. Oprócz okrągłego jubileuszu, TOTO będzie równocześnie świętować wydanie kompilacyjnego albumu „40 Trips Around The Sun” (Sony Worldwide). Płyta będzie wyjątkowym zbiorem, na którym oprócz najbardziej znanych hitów z repertuaru amerykańskich muzyków, usłyszymy całkowicie nowe utwory. Data premiery wspomnianej płyty została zaplanowana na początek lutego 2018 roku. Termin jej wydania zbiegnie się równocześnie z wystartowaniem światowej trasy „40 Trips Around The Sun World Tour”. Amerykański zespół to ponad 40 milionów sprzedanych płyt na świecie, sześć nagród Grammy, kapitalny warsztat muzyków oraz megaprzeboje, jak "Hold The Line", "Rosanna", "Africa", "Stop Loving You", "I'll Be Over You". Powstał w 1977 roku w Kalifornii, szczególnie upodobał sobie koncerty w Polsce; to w naszym kraju zarejestrowano DVD "35th Anniversary - Live In Poland" z łódzkiej Atlas Areny.

alt

A jeśli ktoś nie jest do końca przekonany, czy warto wybrać się na ten koncert, niech przesłucha choć jedną z blisko 20 płyt studyjnych (albo kilku koncertowych). To zapewne rozwieje jego wątpliwości. A jeśli dojdą do tego relacje z koncertów i entuzjastyczne recenzje o występach na żywo, gdzie pokazuje swoją wielką klasę, bawiąc się z publicznością, improwizując, mieszając pop z drapieżnym rockiem i subtelnym jazzem, to wyjście może być tylko jedno – trzeba wybrać się do Krakowa. Dodam jeszcze, że widowiskiem doskonale sterują Steve Lukather i Joseph Williams (syn mistrza Johna, autora muzyki do "Gwiezdnych Wojen").
Na koncert twórców takich przebojów jak: „Africa”, „Hold The Line” czy też „Rosanna” zapraszam 28 lutego do TAURON Arena Kraków.

Zdjęcia pochodzą z oficjalnej strony zespołu TOTO

Poprawiony ( niedziela, 21 stycznia 2018 09:17 )