Ive Mendes zaśpiewała w Krakowie
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    środa, 28 czerwca 2017 11:29    PDF Drukuj Email

altPierwsza z trzech światowych gwiazd tegorocznej edycji 22. Summer Jazz Festiwal - Letniego Festiwalu Jazzowego „Piwnicy pod Baranami” wystąpiła w ICE Kraków w ramach marki ICE Jazz. To był koncert pełen ciepła, niezwykłych dźwięków i rytmów. Na scenie zaprezentowała się charyzmatyczna Ive Mendes z zespołem, którą widowni przedstawił i zarekomendował Marcin Kydryński.


Ten wieczór był niezwykły i magiczny, a w tym stwierdzeniu brak jakiejkolwiek przesady. A może to moja subiektywna ocena, bowiem klimaty bossa novy są mi szczególnie bliskie? Tego nie wiem. Mam jednak nadzieję, że moje zdanie podzielają wszyscy ci, którzy tego ciepłego, niedzielnego wieczoru zasiedli na widowni ICE w Krakowie, by wziąć udział w koncercie Ive Mendes. Koncert gwiazdy znalazł się w programie tegorocznego, odbywającego się po raz 22. Letniego Festiwalu Jazzowego.

alt

alt

Jej ciepły, aksamitny głos, dźwięki i rytmy znane z oryginalnych partytur m.in. Antonio Carlosa Jobima, Roberty Flack czy amerykańskiej grupy „Chicago” - to dobiegało ze sceny Centrum Kongresowego. Nie zabrakło też piosenek z autorskich krążków wokalistki („Nigh, night” czy „Natural High”). A żywo reagująca widownia była pod wielkim wrażeniem klasyków bossa novy, m.in. „The Girl from Ipanema” czy „Corcovado”, a także utrzymanych i zaaranżowanych w tym klimacie „If You Leave Me Now” oraz „Killing Me Softy”.

alt

Skoro o widowni mowa to jej przekrój wiekowy mógł nieco zaskoczyć, bo zasiedli na niej przedstawiciele szerokiego spektrum; od starszej młodzieży, przez osoby w wieku średnim na mocno zaawansowanych wiekiem seniorach kończąc. Wszystkich bez wyjątku urzekły wspaniałe latynowskie rytmy.

alt

Artystce na scenie towarzyszył prawdziwy mix instrumentalistów z Wysp Brytyjskich, Portugalii, Francji czy wreszcie Polski. A byli nimi m.in.: Oliver G.J. Soares (portugalski wirtuoz instrumentów perkusyjnych), Gary Sanctary (brytyjski klawiszowiec), John McKenzie (brytyjski basista), Christian Marsac (francuski gitarzysta), Tristan Banks (także brytyjski perkusista) oraz kwartet smyczkowy Corda Cracovia.

alt

Niedzielny koncert gwiazdy był kolejnym w ramach organizowanego przez Cracovia Music Agency Letniego Festiwalu Jazzowego. Przed nami wiele innych ciekawych wydarzeń, a ich program dostępny jest na stronie internetowej organizatora.
Partnerami i sponsorami festiwalu są: Krakowskie Biuro Festiwalowe, Proxima Service, PKO Bank Polski oraz AMS.

alt

Poprawiony ( sobota, 01 lipca 2017 11:53 )