Pierniczki bez tajemnic
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    poniedziałek, 09 grudnia 2019 12:55    PDF Drukuj Email

Przez dwa dni w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego w Kielcach odbywały się zajęcia skierowane do uczniów klas I szkół podstawowych i oddziałów „O”. Zajęcia te wraz z warsztatami to element projektu pn. „Bo jak nie my, to kto? Zwolnieni z otyłości”, realizowanego w Zespole. Patronat medialny nad projektem objął m.in. nasz portal.Ten projekt edukacyjny jest bardzo ważny dla zdrowia nas wszystkich. Ma za zadanie uświadomienie dzieciom i ich rodzicom jak trzeba się zdrowo odżywiać , co należy jeść,  czego powinno się unikać w diecie oraz dlaczego jest to ważne dla zdrowia. Mowa o projekcie pn. „Bo jak nie my to kto? Zwolnieni z otyłości”, który realizowany jest w Technikum nr 3 im. Danuty Siedzikówny „ Inki”, w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego.

alt

Cztery uczennice klasy 2 b: Natalia Rusak, Natalia Cisak, Aleksandra Łakomiec i Gabriela Zebrzowska, pod opieką technologa żywności pani Karoliny Malagi , dietetyka pani Sylwi Pospiesznej oraz technologa żywności pana Tomasza Zapały, przeprowadziły lekcje nt. pierników bożonarodzeniowych pod kątem ich składu i wpływu poszczególnych składników na nasze zdrowie i figurę. Zajęcia te skierowane były do uczniów klas I Szkoły Podstawowej nr 7 i  grupy 0 ze Szkoły Podstawowej nr 31 w Kielcach.

alt

Elementem zajęć były też warsztaty, podczas których dzieci samodzielnie wypiekały świąteczne pierniczki i dekorowały je miodem, orzechami i suszonymi owocami.

alt

Patronat medialny nad projektem objął m.in. nasz portal.

alt

Autorka zdjęć: Sylwia Pospieszna

Poprawiony ( wtorek, 31 grudnia 2019 09:53 )