Sukces Wójcik Racing Team w wyścigu we Francji
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    wtorek, 01 października 2019 08:57    PDF Drukuj Email

Zawodnicy Wójcik Racing Team zaliczyli spektakularny sukces podczas wyścigu Bol d’Or rozegranego we Francji. Zespół wywalczył drugie miejsce w tym morderczym, wielogodzinnym wyścigu. Te zawody były pierwszą eliminacją Mistrzostw Świata w wyścigach długodystansowych.

Polski zespół Wójcik Racing Team zajął drugie miejsce podczas zawodów Bol d’Or we Francji, będących pierwszą eliminacją Mistrzostw Świata w wyścigach długodystansowych. To jedno z największych osiągnięć polskiego sportu motorowego.
Ekipa Grzegorza Wójcika nie ma w tym sezonie w swoich szeregach zawodnika z nad Wisły, ale wciąż jest polskim zespołem, z polskim kierownikiem i składem mechaników. Wynik Gino Rea, Chrisa Bergmana i Axela Maurina mimo wszystko zapisze się w annałach historii polskiego sportu motorowego. Nigdy wcześniej drużyna z Polski nie miała okazji stanąć na podium w „generalce" wyścigu FIM EWC.
Drugi zespół Grzegorza Wójcika zakończył wyścig na 13. pozycji. Natomiast kolejny zespół z nad Wisły - Team LRP Poland uplasował się na 30. lokacie.
Wyścig Bol d’Or jest wyścigiem 24-godzinnym, lecz w tym roku czas rywalizacji ze względu na fatalne warunki atmosferyczne został skrócony do 12 godzin. Zmagania wygrał zespół SERT.
Kolejna runda FIM EWC odbędzie się za kilka miesięcy, 14 grudnia, w Malezji.

Poprawiony ( wtorek, 19 listopada 2019 16:46 )