Mistrzostwo CLJ przypieczętowali zwycięstwem nad Górnikiem Zabrze
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    piątek, 31 maja 2019 08:14    PDF Drukuj Email

Niezwykle udana była końcówka sezonu dla juniorskiego zespołu Korony Kielce. Sukces, jakim jest niewątpliwie zdobycie Mistrzostwa Centralnej Ligi Juniorów U-18 w sezonie 2018/19 przypieczętowali zwycięstwem nad Górnikiem Zabrze 3:1. Mistrzostwo otwiera drogę do międzynarodowych rozgrywek juniorów na Starym Kontynencie.

Juniorzy zespołu Korony Kielce, występujący w Centralnej Lidze Juniorów U18 zdobyli Mistrzostwo Polski. Swój sukces w bieżącym sezonie przypieczętowali środowym zwycięstwem na Suzuki Arenie nad juniorami Górnika Zabrze 3:1. Bramki dla gospodarzy strzelili Dawid Lisowski (w 52 minucie), Mateusz Sowiński (w 60 minucie) i Kacper Rogoziński (w 80 minucie). Dla gości honorowe trafienie zaliczył w 23 minucie meczu Daniel Ściślak.

alt

Po meczu na Suzuki Arenie młodzi  piłkarze oraz cały sztab szkoleniowy kieleckiej drużyny, odebrali nagrody rzeczowe ufundowane przez oficjalnego sponsora klubu. Puchar za zdobycie Mistrzostwa Polski kapitanowi zespołu Mateuszowi Bartosiakowi w imieniu prezydenta Kielc Bogdana Wenty wręczył jego zastępca Marcin Różycki.

alt

Złote medale, okazały puchar oraz czek na 200 tysięcy złotych powędrowały na ręce piłkarzy i sztabu szkoleniowego od władz PZPN i ŚPZN.
Bardzo radosny dla kibiców juniorskiej drużyny „Korona Kielce” środowy wieczór zakończył pokaz sztucznych ogni.