W Nadarzynie finiszowali cykliści
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    sobota, 25 maja 2019 10:51    PDF Drukuj Email

Podwarszawska gmina Nadarzyn ponownie należała do amatorów jazdy na rowerach górskich. LOTTO Poland Bike Marathon co roku wzbudza tu olbrzymie zainteresowanie. Na starcie piątego etapu tegorocznego cyklu, organizowanego przez Grzegorza Wajsa, frekwencja na starcie znów była imponująca. W kolarskim miasteczku na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Młochowie stawiło się aż 900 miłośników dwóch kółek.- Gmina Nadarzyn od lat stawia na sport i rowerową rekreację. Zawsze wracamy tu z wielką przyjemnością - mówił Grzegorz Wajs, organizator LOTTO Poland Bike Marathon. - Nadarzyńska trasa w Lasach Młochowskich jest absolutnie dla każdego, a dodatkowym walorem jest malowniczy park w Młochowie. To jedna z najpiękniejszych lokalizacji kolarskiego miasteczka w LOTTO Poland Bike Marathon.


alt


Na dystansie MAX (52 km) całe podium zajął KK Catena Wyszków. Zwyciężył Kamil Kuszmider, przed Łukaszem Góralewskim i Adrianem Kuczyńskim. Wśród kobiet wygrała Izabela Macutkiewicz (New Age Fitness SklepRowerowy.pl), wyprzedzając Justynę Zawistowską (Świat Rowerów Team) i Annę Ostrowską (T4B Team).


Dystans MINI (29 km) najszybciej pokonał Rafał Cichocki (CMRS Auto Części), finiszując przed Grzegorzem Marcinkiewiczem (Nasz Bike Team) i Patrykiem Chmielewskim (Warszawa). W rywalizacji kobiet triumfowała Katarzyna Praszczałek (UKK Huragan Wołomin), przed Magdaleną Sobczak (Wieliszew Heron Team) i Julitą Tomaszewską (Timbud Team).


alt

Najmłodsi ścigali się na trasie FAN (9 km). Wśród chłopców zwyciężył Filip Surdyk (Kamyk Radzymin MTB Team), przed Bartoszem Węgrzynowskim (Bike Salon Team) i Konradem Górczyńskim (Kamyk Radzymin MTB Team). W gronie dziewcząt wygrała Kamila Klaus, przed Natalią Dobrzyńską (obie z Kamyk Radzymin MTB Team) i Aleksandrą Krzemińską (UKK Huragan Wołomin). W Mini Crossie na terenie Miasteczka Poland Bike jeździły też dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

W rywalizacji drużynowej w Nadarzynie triumfował KK Catena Wyszków, przed Geodetic Dobry Kurs Team i T4B Team. Młodzieżową punktację drużynową wygrał Kamyk Radzymin MTB Team, przed UKK Huragan Wołomin i Warszawskim Klubem Kolarskim. W klasyfikacji rodzinnej zwyciężyli Gregorowiczowie, przed Surdykami i Drzewieckimi. W punktacji Omnium Poland Bike 2019 prowadzą Łukasz Góralewski (KK Catena Wyszków) i Julita Tomaszewska (Timbud Team).


alt


LOTTO Poland Bike Marathon w Nadarzynie został zorganizowany pod patronatem honorowym Wójta Nadarzyna, przy współpracy z Urzędem Gminy Nadarzyn, Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego oraz profesjonalnym sklepem i serwisem RafBike Store.

Poprawiony ( środa, 05 czerwca 2019 11:00 )