Rok 2019 rekordowym dla kieleckiego Geoparku
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    czwartek, 13 lutego 2020 19:34    PDF Drukuj Email

Ponad 200 tysięcy osób, w tym turystów nie tylko z kraju, ale też i z zagranicy, odwiedziło obiekty zarządzane przez kielecki Geopark. Najwięcej osób zwiedziło Park i Amfiteatr Kadzielnia, z czego znaczną ich część stanowili uczestnicy organizowanych tam wydarzeń (głównie koncertów).Z danych statystycznych udostępnionych przez Geopark Kielce wynika, że miniony, 2019 rok był rekordowy pod względem liczby osób odwiedzających wszystkie obiekty będące w zarządzie tej miejskiej instytucji.Łącznie przez cztery obiekty przewinęło się 203 217 osób, głównie z kraju, choć nie zabrakło też turystów i gości z zagranicy.

Najwięcej osób odwiedziło Park i Amfiteatr Kadzielnia. Pojawiło się tu nieco ponad 121 tysięcy osób, z czego ponad 1/3 stanowili uczestnicy organizowanych w jednym z najpiękniejszych w kraju, naturalnym amfiteatrze wydarzeń (głównie koncertów).

Najmłodszy w kraju i dopiero co oddany do użytku (choć ledwie w części) kielecki Ogród Botaniczny odwiedziło 32414 osób. Co ciekawe, obiekt ten jest cały czas w rozbudowie i był czynny zaledwie 4 dni w tygodniu na około 3/4 docelowej powierzchni.


alt


Podziemną Trasę Turystyczną, która dostępna jest w pobliżu rezerwatu „Kadzielnia” i była czynna od kwietnia do końca października, w ubiegłym roku zwiedziło nieco ponad 24 tysiące osób.

Wreszcie Centrum Geoedukacji mieszczące się tuż obok rezerwatu „Wietrznia” odwiedziło w ubiegłym roku tylko 25308 osób. Niższa frekwencja w porównaniu do lat ubiegłych to efekt trwającej przez niemal pół roku 2019 rok modernizacji wystawy stałej i związanego z tym skrócenia czasu pracy.

Poprawiony ( sobota, 07 marca 2020 19:40 )