Przebadano 90 dzieci
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    środa, 30 maja 2018 17:15    PDF Drukuj Email

altFundacja „Słoneczna Przyszłość” i Specjalistyczny Szpital Ortopedyczno – Rehabilitacyjny „Górka” w Busku – Zdroju zrealizowały bezpłatne badania w ramach profilaktyki onkologicznej. Przebadanych zostało 90 dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. W ocenie rodziców „maluchów” była to bardzo potrzebna akcja.Kilka dni temu przed wejściem głównym do Szpitala „Górka” w Busku – Zdroju stanął specjalistyczny pojazd Fundacji „Słoneczna Przyszłość”, w którym odbywały się badania w ramach profilaktyki onkologicznej dzieci. Badania te przeprowadzali wykwalifikowani specjaliści. Badane były trzy obszary, a wyniki posłużyć miały jako drogowskaz do dalszej diagnostyki bądź specjalistycznego leczenia wykrytych przypadków. Rodzice z tej formy działań w ramach profilaktyki zdrowotnej byli bardzo zadowoleni.
- Takie badania są ważne dla naszych dzieci. Dzięki otrzymanym wynikom i w sytuacji wykrycia nieprawidłowości możemy odpowiednio wcześnie zareagować i w konsekwencji uniknąć poważnych zachorowań powiedziała mama jednego z badanych dzieci.

alt

W sumie przez kilka godzin przebadanych zostało 90 dzieci. Akcja została przeprowadzona wspólnie przez Fundację „Słoneczna Przyszłość” i dyrekcję wchodzącego w skład spółki „Uzdrowisko Busko – Zdrój” S.A. Specjalistycznego Szpitala Ortopedyczno – Rehabilitacyjnego „Górka” w Busku – Zdroju.   

alt   


Poprawiony ( sobota, 09 czerwca 2018 17:39 )