Uzdrowiskowy Szpital „Krystyna” wśród Liderów Regionu
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    czwartek, 01 marca 2018 22:27    PDF Drukuj Email

altPo raz kolejny przyznano nagrody „Lider Regionu”. Uroczysta gala odbyła się w Kielcach w Hotelu Kongresowym. W trakcie uroczystości zaprezentowane zostały najlepsze firmy, instytucje i samorządy w województwie świętokrzyskim. Wśród wyróżnionych znalazł się Uzdrowiskowy Szpital Kompleksowej Rehabilitacji „Krystyna” w Busku – Zdroju za Ośrodek „Anthropos”.

„Lider Regionu” to jedno z najstarszych wyróżnień gospodarczych w województwie, przyznawane od 18 lat „asom” świętokrzyskiej gospodarki. Wśród tegorocznych laureatów znalazł się należący do „Uzdrowisko Busko-Zdrój” S.A. Uzdrowiskowy Szpital Kompleksowej Rehabilitacji „Krytstyna”. Kapituła przyznała tytuł w kategorii „Nowe Horyzonty” za otwarcie w listopadzie ubiegłego roku Ośrodka Diagnostyki i Rehabilitacji Uszkodzeń Narządu Ruchu „Anthropos”. To jeden z najnowocześniejszych tego typu ośrodków w tej części Europy. Nagrodę odebrał dyrektor "Krystyny" dr n.med. Grzegorz Gałuszka.alt

Warto przypomnieć, że Zarząd Uzdrowiska od kilku lat zabiegał o stworzenie miejsca, gdzie przybywający na kurację Pacjenci mogliby być w obiektywny sposób oceniani pod kątem uszkodzeń narządu ruchu, a następnie rehabilitowani na najwyższym możliwym poziomie. Ten pomysł udało się wcielić w życie w czwartym kwartale ubiegłego roku. W placówce zgromadzony został najnowocześniejszy sprzęt, dzięki czemu terapia w Ośrodku ANTHROPOS otwiera zupełnie nowe perspektywy zarówno dla Fizjoterapeutów oraz, co najważniejsze, dla samych Pacjentów. Fizjoterapeuci Uzdrowiskowego Szpitala KRYSTYNA mogą korzystać w swej pracy z nowoczesnych i nowatorskich narzędzi, zaś sami Pacjenci zyskują niedostępne dla nich dotąd możliwości jeszcze skuteczniejszej rehabilitacji.
O Ośrodku pisaliśmy na naszym portalu kilkukrotnie (zapraszamy do zapoznania się z tymi tekstami).

Poprawiony ( czwartek, 01 marca 2018 22:42 )