„Krystyna”, „Buskowianka” (i nie tylko) wsparły tegoroczny finał WOŚP
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    poniedziałek, 15 stycznia 2018 08:32    PDF Drukuj Email

altPobyt dla dwóch osób w apartamencie Uzdrowiskowego Szpitala Kompleksowej Rehabilitacji „Krystyna” w Busku – Zdroju licytowany był w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, której finał odbył się w minioną niedzielę. „Buskowianka” natomiast wsparła wydarzenia organizowane m.in. w kieleckiej Galerii „Echo”.


W minioną niedzielę odbył się 26 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku zbierała fundusze na „wyrównanie szans w leczeniu noworodków”. Wielotysięczna armia wolontariuszy w kraju i za granicą kwestowała z puszkami, do których wędrowały mniejsze lub większe kwoty pieniędzy.
Wiele instytucji i osób jak co roku otwiera w tym czasie serca na potrzeby innych ludzi i dołącza do licznego grona wspierających to wielkie przedsięwzięcie, którego sternikiem jest Jurek Owsiak.
Wśród tych instytucji znalazło się „Uzdrowisko Busko – Zdrój” S.A., które przekazało na licytację pobyt dla dwóch osób w apartamencie Uzdrowiskowego Szpitala Kompleksowej Rehabilitacji „Krystyna”. Sześciodniowy leczniczy pakiet, który obejmuje zakwaterowanie, pełne wyżywienie oraz 24 zabiegi dla każdej z dwóch osób jest do wykorzystania w terminie do uzgodnienia w br. Licytować można go jeszcze przez kilka najbliższych dni. Warto się więc pospieszyć.

alt

W sobotę, w przeddzień finału WOŚP, w „Galerii Echo” można było udekorować piernikowe serca w ramach akcji Świętokrzyskie Serca dla WOŚP”. Przedsięwzięcie to wspierało także „Uzdrowisko Busko – Zdrój” S.A., producent Naturalnej Wody Mineralnej  „Buskowianka”, które wielokrotnie wymieniane było w gronie sponsorów wydarzenia. A piernikowe serca dekorowali m.in. radni, samorządowcy, przedstawiciele wielu instytucji i stowarzyszeń oraz mieszkańcy Kielc i województwa.

alt

alt

W niedzielę natomiast w wielu miejscach kraju odbywały się imprezy w ramach 26 finału WOŚP, także w stolicy województwa świętokrzyskiego, Kielcach.
Dla przykładu w Galerii „Korona” o bardzo ciekawy program finału zadbało m.in. Stowarzyszenie „Przyjazne Kielce”. Nie zabrakło dobrej muzyki „serwowanej” przez DJ Macieja Wilka, prezentacji wyszkolenia psa służbowego Straży Miejskiej w Kielcach, umiejętności zapaśniczek i zapaśników z klubu „Znicz” Chęciny, Kieleckiego Klubu Karate, tancerzy ze Świętokrzyskiego czy wreszcie Klubu Tańca i Tańca Sportowego „Jump”.

alt

alt

Oczywiście nie obyło się bez licytacji przedmiotów podarowanych na ten szczytny cel m.in. przez lokalnych artystów, samorządowców, właścicieli cukierni, drukarni czy innych.
Na finał odbył się koncert Dody z zespołem „Virgin”.

alt

alt

alt

Autor: Bartosz Popadiak; zdjęcia: Zbigniew Piotr Kotarba

Poprawiony ( środa, 28 lutego 2018 07:22 )