Formaster S.A. zainwestował w Bilczy
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    niedziela, 17 września 2017 19:36    PDF Drukuj Email

altW Bilczy (gmina Morawica) powstała nowoczesna fabryka Dafi Pro S.A., spółki córki firmy Formaster S.A., jedynego w Polsce producenta filtrów do wody. Obok zaplecza techniczno – produkcyjnego w hali znalazło się miejsce dla laboratorium oraz własnego centrum badawczo - rozwojowego. W fabryce obok filtrów i dzbanków do wody produkowane będą także butelki filtrujące.


Obiekt firmy Dafi Pro jest pierwszą fabryką w Polsce produkującą filtry do wody w tak zaawansowanej technologii. Nieustannie rosnący wolumen, wynikający m.in. z intensyfikacji zamówień z rynku amerykańskiego i azjatyckiego, wymógł zwiększenie dotychczasowej powierzchni. Dlatego też podjęto decyzję o budowie nowego obiektu. Wybór padł na Bilczę koło Kielc, w gminie Morawica, gdzie powstała inteligentna hala produkcyjna, o powierzchni ok. 10 000 metrów kwadratowych. Najwyższe standardy jakości, logistyki oraz liczne rozwiązania proekologiczne to kluczowe elementy, stanowiące jej fundament.  
Obok zaplecza techniczno – produkcyjnego, nowoczesnych linii produkcyjnych z wyspecjalizowanym parkiem maszynowym, hala mieści centrum badawczo – rozwojowe i laboratorium z działem mikrobiologicznym oraz fizyczno chemicznym. Oczywiście nie mogło zabraknąć tzw. clean – roomów, w których w sterylnych warunkach produkowane są filtry do wody.

alt

- Cieszymy się z możliwości zrealizowania projektu, który pozwolił nam na wykorzystanie szerokiego doświadczenia i wiedzy, jaką zdobyliśmy w trakcie ponad 30-letniej działalności. Dbałość o najwyższą jakość stanowi priorytet wszystkich naszych przedsięwzięć. Nasze produkty cieszą się popularnością i uznaniem w wielu krajach, spełniają nie tylko polskie, ale międzynarodowe wymogi – podkreślił Filip Makówka, dyrektor handlowy i członek zarządu Dafi Pro S.A.  
Gwarantem bezpieczeństwa i skuteczności filtrów Dafi, są liczne testy i badania przeprowadzane na nich od momentu dostawy surowców, przez cały proces produkcji.    

 alt

Fabryka Dafi Pro będzie w stanie wyprodukować ponad 20 milionów filtrów rocznie – dodaje Filip Makówka. Obok filtrów w fabryce produkowane będą także dzbanki i butelki filtrujące do wody.
Dafi Pro jest przykładem spółki, dla której polskie pochodzenie jest powodem do dumy, a jej produkty cieszą się ogromnym zainteresowaniem nie tylko w kraju, ale też na wielu egzotycznych rynkach.

alt

Tekst i zdjęcia: Dorota Kotarba

Poprawiony ( wtorek, 19 września 2017 19:53 )